ST3215SB32768Z0HPWBB
Manufacturer:
Kyocera AVX
Mfr.Part #:
ST3215SB32768Z0HPWBB
Datasheet:
Description:
Crystals SMD-2, No Lead SMD/SMT 32.768 kHz 4 pF
ParameterValue
Tolerance0.002 %
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kΩ
Height - Seated (Max)0.9 mm
Length3.2004 mm
Width1.5 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Height889 µm
PackagingReel
RoHSCompliant
Weight15.989131 mg
Frequency32.768 kHz
Frequency Stability200 ppm
Frequency Tolerance0.002 %
Load Capacitance4 pF